Контакт-центр (0342) 591 104, (067) 65 65 104
 
Контакт-центр (0342) 591 104, (067) 65 65 104

Новини

09.03.2023 / 16:21

Чому чадний газ продовжує забирати життя ?

Причина проста – несправні димові та вентиляційні канали, часто через втручання в конструкцію ДВК.
Перевірені ДВК - це ваша безпека. Перевірені ДВК - це ваша безпека. ФОТО: Івано-Франківськгаз

Всього кілька днів тому у Львові чадним газом отруїлися чоловік та жінка. Їх госпіталізували та змогли врятувати життя. На жаль, у Коломиї схожий випадок з отруєнням чадним газом кілька місяців тому мав летальні наслідки.

Пам’ятаємо, чадний газ немає ні кольору, ні запаху. Саме тому його ще називають тихим вбивцею. Щоб вберегтися від нього достатньо лише перевірити, а за необхідності, прочистити димовентканали.

Сьогодні у зоні ризику 57763 житлових будинків в Івано-Франківській області. А це 35 % від загальної кількості таких об’єктів. Балансоутримувачі, голови ОСББ чи їх власники, не надали «Івано-Франківськгазу» акти справності та прочищення димових та вентиляційних каналів, хоч повинні це були зробити до початку опалювального сезону. Щорічне прочищення димовентиляційних каналів у будинках - процедура обов'язкова.

Як чадний газ проникає в помешкання

При несправних ДВК шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. І як наслідок – відбувається отруєння чадним газом. Окрім того, при вологій та вітряній погоді, тяга в ДВК суттєво погіршується, а в окремих випадках може утворитися зворотна тяга.

Особливо пильними мають бути користувачі димохідних газових приладів. На відміну від турбокотлів (які для згорання газу використовують повітря з вулиці й виводять продукти згорання на вулицю), димохідні котли для функціонування використовують кімнатне повітря, а продукти згорання виводяться в димоходи. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні.

Як перевірити тягу самостійно?

Чи є тяга кожний споживач може перевірити самостійно за допомогою легкої смужки паперу. Її слід прикласти до отвору димоходу. Якщо папір втягується, то тяга є, залишається нерухомим – тяги нема, відхиляється у приміщення – тяга зворотна. Якщо тяга відсутня або зворотна, газові прилади слід вимкнути та негайно звернутися до балансоутримувача для виклику спеціалістів. До усунення несправностей використовувати газові прилади заборонено.

Хто відповідальний за стан та перевірку димових та вентиляційних каналів

Відповідно до Правил безпеки систем газопостачання: відповідальність за стан димових та вентиляційних каналів покладається: у житлових будинках - на балансоутримувачів (управляючі компанії) чи голову ОСББ, у приватних будинках - на власників (орендарів). Саме балансоутримувач перевіряє справність димоходів та вентиляційних каналів або залучає фахівців сторонніх організацій (які мають дозвіл Держпраці на виконання відповідних робіт).

Результати перевірки ДВК оформляють актом. У випадку виявлення несправних та непридатних до подальшої експлуатації димових і вентиляційних каналів особа, яка виконує їх перевірку, зобов’язана попередити власника (балансоутримувача та/або орендаря (наймача) про заборону користування газовим обладнанням, а також направити газорозподільному підприємству акт перевірки технічного стану ДВК для подальшого відключення газових приладів від системи газопостачання.

«Івано-Франківськгаз» неодноразово звертався до балансоутримувачів, власників будинків та міської влади з вимогою здійснити перевірки ДВК та щоразу роз’яснював, яку загрозу для мешканців несуть несправні димові та вентиляційні канали. Проте, станом на сьогодні питання не вирішене.

Тож якщо у вашому будинку досі не перевірені ДВК, звертайтеся до вашої управляючої компанії чи голови ОСББ з вимогою негайно провести такі роботи. Подбайте про свою безпеку.